Michel werkt bij Alliander en krijgt begeleiding van werkcoach Manon van Jados. Samen kijken ze niet alleen naar zijn werk, maar ook naar hoe het met hem persoonlijk gaat. “Ik ben heel tevreden over de jobcoaching,” vertelt Michel. “Wanneer ik ergens tegenaan loop – op mijn werk of privé – kan ik altijd bij Manon terecht. Er wordt echt geluisterd en meegedacht.”
Wat Michel prettig vindt, is dat de gesprekken niet alleen over zijn baan gaan. “Er wordt ook gekeken naar mijn privésituatie. Als daar iets speelt, is er ruimte om dat te bespreken. Dat helpt mij om beter in mijn vel te zitten – en dat merk ik ook op mijn werk.”
Werkcoach Manon herkent die ontwikkeling. “Vanaf het begin hebben we samen gewerkt aan meer zelfvertrouwen en het gevoel dat Michel er gewoon mag zijn. Dat thema kwam meerdere keren terug in onze gesprekken en evaluaties. En het is mooi om te zien hoe Alliander hem daarin ook waardeert. Die erkenning deed veel met Michel.”
Inmiddels is Michel overgenomen door zijn huidige werkgever en doet hij andere werkzaamheden dan in het begin. “Er is veel veranderd,” vertelt Manon. “Ik zie echt vooruitgang. Michel is gegroeid in zijn werk en als persoon. Dat is ontzettend leuk om te merken als coach.”
Wat Michel andere mensen wil meegeven? “Als je twijfelt of je je werk aankan, bang bent dat je ergens tegenaan loopt, of wat extra steun kunt gebruiken – dan zou ik zeker jobcoaching aanraden. Het geeft rust en vertrouwen. Je staat er niet alleen voor. Je hebt iemand die naar je luistert en met je meedenkt.”
Benieuwd hoe werkbegeleiding er in de praktijk uitziet? Bij Jados kun je een dagje meekijken met een werkcoach, zoals Manon. In de eerste aflevering van onze videoreeks 'Marijn Maakt Mee: Werkcoach’ gaat collega Marijn mee met Manon, samen met Michel, zijn teamleider en regiomanager Eelke. Zo krijg je een echt inkijkje in hoe werkcoaching bij Jados werkt.
Bekijk hier de aflevering op YouTube
Kunnen we je helpen of heb je een vraag? We helpen je graag.
Sneltoets: Ctrl+Shift+A