Werkbegeleiding
Ervaringsverhaal
Leestijd 5 minuten

Gezien worden in werk en muziek: mijn ontwikkeling met jobcoaching

Muziek, techniek en werk komen samen in het verhaal van Paulus. Met jobcoaching van Jados werkte hij aan structuur, grenzen en het durven vragen om wat hij nodig heeft. Nu werkt hij als devops engineer én houdt hij ruimte voor zijn band en creativiteit.

 

Wie ik ben en wat mij bezighoudt

Mijn interesses zijn breed. Op dit moment besteed ik veel tijd aan onze band Silphixia. In de band zing ik — nou ja, eigenlijk schreeuw ik — en ik ben druk bezig met het regelen van shows. Muziek is voor mij een belangrijke uitlaatklep.

Onlangs heb ik voor mijn hobby een server in een datacenter geplaatst. Daar host ik een paar websites voor kennissen en draai ik af en toe hobbyprojecten. In mijn werk richt ik servers in de cloud in, en eigenlijk voelt dit als hetzelfde idee. Zo is mijn hobby weer dichter bij mijn werk gekomen: techniek en creativiteit lopen voor mij vaak door elkaar.
 

“Muziek geeft ruimte om echt na te denken over hoe je in het leven staat.”

 

Van solliciteren naar een echte match

In mijn baan op mijn vorige werkplek kreeg ik weinig aandacht voor de taken die ik uitvoerde. Ik had eigenlijk nog geen echte succeservaringen met werk en moest mijn WO-bachelor Informatica aan de Open Universiteit nog afronden. Via het UWV kwam ik bij Jados terecht.

We zijn toen eerst een jaar bezig geweest met het aanbrengen van structuur. Ik ben zelf gaan solliciteren, maar merkte dat ik nog niet goed wist hoe ik dat moest aanpakken. Uiteindelijk heb ik het even losgelaten en opnieuw hulp gevraagd aan Mariëtte Boering. Via haar netwerk hadden we al snel twee banen.

De eerste baan viel helaas tegen, onder andere door een onbetaalde proefplaatsing via het UWV. De andere baan, via Autitalent, bleek wél een goede match. Daar werk ik nu nog, bij Alliander, als devops engineer binnen het smartmeter headend. Ik onderhoud daar de applicatie die slimme meterdata ophaalt en doorvoert.

 

Gezien worden en ruimte krijgen

Wat ik belangrijk vind in mijn werk verandert met de tijd. Op dit moment is dat vooral: gezien worden. Mijn werk bestaat regelmatig uit onzichtbare, maar noodzakelijke taken, zoals het opschonen en versimpelen van logica in systemen. Dat zijn dingen die niet altijd direct zichtbaar zijn voor collega’s.

Wanneer er vertrouwen is en verantwoordelijkheid wordt gedeeld, werkt dat voor mij heel goed. In het verleden had ik collega’s die niet begrepen waarom mijn werk nodig was, wat veel frustratie gaf. Daarom ben ik extra blij met mijn huidige collega’s, die dit wél inzien en samen verantwoordelijkheid dragen.

In mijn dagelijks leven vind ik contact met vrienden belangrijk. Zij kijken vaak anders naar het leven en geven me nieuw perspectief. Daarnaast uit ik mezelf graag door gitaar te spelen en te zingen. Muziek helpt me om gevoelens te ordenen en situaties vanuit mezelf te bekijken.

“Het voelt goed om verantwoordelijkheid te delen, in plaats van alles alleen te dragen.”

Jobcoaching en begeleiding bij Jados

Jobcoaching voelt voor mij vooral vertrouwd en menselijk. We praten niet alleen over werk, maar ook over dingen die ons bezighouden net zoals je dat doet met iemand die je vertrouwt. Tegelijk word ik uitgedaagd op wat ik zelf zeg, bijvoorbeeld als het gaat om emoties uiten tijdens conflicten. Dat verandert soms moeizaam, maar het helpt wel.

Wat ik fijn vind aan de begeleiding bij Jados, is dat het ook gewoon gezellig mag zijn. Ik word niet gezien als ‘een case’, maar als mens. Als ik binnenkom, kennen mensen mij, maken ze een praatje en is er ruimte voor wederkerigheid.

Dankzij de begeleiding heb ik geleerd beter mijn grenzen te herkennen en aan te geven. Zo was er een vriendschap waarin ik veel gaf en weinig terugkreeg. Ik heb geleerd dat het voor mij leuk moet blijven, en dat ik dus ook mag kiezen om een keer niet op te nemen. Die grenzen stellen én communiceren is nog steeds in ontwikkeling, maar de basis is gelegd.

“Het is belangrijk om je eigen grenzen te herkennen, ook als dat soms onbeleefd voelt.”

 

Samen verder komen

Sinds mijn begeleiding durf ik netwerken steeds meer aan te pakken. Je ontmoet dan mensen die zó goed zijn in wat ze doen dat het bijna onwerkelijk lijkt. Tegelijk heb ik geleerd dat ook zij gewoon mensen zijn en dat je met hen in contact kunt komen door te doen wat je leuk vindt en dat te delen.

De samenwerking met mijn jobcoach en andere begeleiders verloopt goed. Soms zijn er veel mensen betrokken en dat kan maken dat problemen wat groter lijken dan ze zijn. Maar dat levert vooral ook grappige momenten op en daar is ruimte voor reflectie.

Met hulp van Jados heb ik nu een baan met fijne collega’s, vertrouwen en ruimte om mijn werk te doen op een manier die bij mij past. Voor mij betekent samen in ontwikkeling dat iedereen kan groeien en van elkaar kan leren, ongeacht rol of positie.

“De persoon die je gisteren begeleidde, kan morgen zomaar je leidinggevende zijn.”

 

Tot slot

Wat ik anderen zou willen meegeven die twijfelen over jobcoaching bij Jados? Het is een aanrader. Er is ruimte voor een persoonlijk gesprek én voor het echt gehoord worden. Ze zijn betrokken, aanwezig op belangrijke momenten en laten zien dat ze er samen iets van willen maken.

 

Meer lezen:

Ervaringen met jobcoaching bij Jados

Inhoudsopgave

Wat kan Jados voor 
jou betekenen?

Kunnen we je helpen of heb je een vraag? We helpen je graag.

Neem contact op

Past Jados bij mij?

Vraag 1 van de 6

Het aantal vragen is afhankelijk van je keuzes

BW: 0 AB: 0 BT: 0 WB: 0

Ik zoek hulp voor...

Mijzelf
Iemand anders (bijv. een familielid, cliënt of medewerker)
Ik wil meer informatie over Jados voor doorverwijzing of samenwerking